Utlottning

Resultat av utlottning den 6 december

Fyra vinnare fick sina 1:a handsönskemål

Två vinnare fick sina 2:a handsönskemål

Dessa visas först. Därefter kommer konstverken i nummerordning

1 Hansi Kobes Tora Fragmenterad akryl på fotoprint, kracherad på masonit 3 850 kr

Vinnare Eva Zryd PENSIONÄR. 1:a hands önskemål

2 Jan Wiberg And akryl 3 200 kr

Vinnare Lena Sandahl PENSIONÄR

1.a handsönskemål

5 Hilding Bossler Vinterlandskap med hus och figur olja 3 800 kr

Vinnare Boel Runeson NÄKTERGALEN

1:a handsönskemål

6 Lisbeth Jangsell Vid vägs ände blandteknik/olja 900 kr

Vinnare Åke Sanne KOST GERTRUDSVIK

1:ahands önskemål

8 Gertove Gustavsson Vinternatt vid fårhuset olja o tempera 4 500 kr

Vinnare Helena Lindhe BARN O UTB FÖRV

2:a hands önskemål

12 Ewa Brodd Tankar i blått akryl 3 050 kr

Vinnare Inga-Maj Forsgren PENSIONÄR

2:a hands önskemål

 

 

3 Ewa Brodd Solnedgång akryl 1 090 kr

Vinnare Monica W Carlsson SOCIALKONTORET

EKBACKSGATAN

4 Ewa Brodd Titta mamma himlen är rosa akryl 1 000 kr

Vinnare Leif Jansson GYMNASIET

 

 

6 Lisbeth Jangsell Vid vägs ände blandteknik/olja 900 kr

Vinnare Åke Sanne KOST GERTRUDSVIK

 

 

7 Monica Alskans Morgon vid brevlådan akvarell 1 550 kr

Vinnare Anders Dahlqvist BOSTADSBOLAGET

 

 

9 Eva Lissinger Vägen hem akvarell 2 300 kr

Vinnare Lotta Halling Svensson HEMTJÄNSTEN, ED

 

10 Monica Alskans Torpet blandteknik 3 000 kr

Vinnare Anette Bergström-G-son ALMVIKS FSK

 

11 Maja Rönnlund Lind Spetsäpple akvarell/tusch 1 700 kr

Vinnare Eva-Lena Djerf SOCIALKONTORET

 

 

13 Eva Malmén Indra II plastpulver/aluminium 1 500 kr

Vinnare Robert Eriksson SOC FAMILJEENH

 

 

14 Eva Norström Kungsgrundet II akvarell 2 200 kr

Vinnare Lotta Skiöld LUDVIGSBORG

 

 

15 Eva Norström Klippor akvarell 2 400 kr

Vinnare Mari Viström-Blomgren GYMNASIET

 

 

16 Eva Larsen Andersson Trädinspiration textil blandteknik 4 000 kr

Vinnare Britt-Inger Junede (Karlsson) KORALLEN

 

 

17 Dale Karlsson Chun stengods 1 070 kr Vinnare Lena H Hammar FORDONSENH

 

18 Dale Karlsson Chun stengods 2 000 kr

Vinnare Ewa Gertsson (Sällberg) ÄLVDANSENS FSK

 

 

19 Veronica Åberg Halsband o örhänge oxid ädelsmide 2 100 kr

Vinnare Tove Ferngren SOCIALKONTORET

 

 

20 Anders Hultgren Halsband o örhänge titan och silver 1 050 kr

Vinnare Christina J Chavez KULTURSKOLAN

 

 

21 Robert Oldergaard Vas Silverpläterat glas 1 600 kr

Vinnare Anne-Cathrine Davidsson BARN O UTB FÖRV

 

 

22 Maria Pohl Tekanna o 4 koppar stengods 1 800 kr

Vinnare Kurt Myrén BOSTADSBOLAGET